2017/2018 - CKP2016

Przejdź do treści

Menu główne:

CBR > Zrealizowane zadania
 

Nasze 27 zadanie.
Prace remontowe na ogródkach działkowych „Poziomka”

Tuż przed zakończeniem roku 2017 zakończyliśmy również prace remontowe na ogródkach działkowych Poziomka. Już od pierwszych tygodni września klasy budowlane wzięły się ostro do pracy… rozpoczęli malowanie elewacji budynku. Następnie zajęliśmy się remontem pomieszczenia kuchennego, gdzie wykonaliśmy sufit podwieszany oraz odświeżyliśmy całe pomieszczenie. Duży wkład w remont miały również klasy elektryczne, które zmodernizowały instalację oświetleniową oraz zamontowały wentylator w nowo powstałym suficie podwieszanym. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ogródki działkowe „Poziomka”
Robocizna:    CKP – bezpłatnie
 

Nasze 26 zadanie.
Lifting głównego holu w ZSP nr 3 w Bełchatowie

Nowy rok rozpoczęty a wraz z nim swój nowy wizerunek otrzymał główny hol ZSP nr 3. Uczniowie klas budowlanych mieli nie lada zadanie…sprawić by główne wejście do „Energetyka”  rozjaśniało. I tak też właśnie się stało. Po zdjęciu boazerii zamontowane zostały płyty kartonowo – gipsowe, które w późniejszej fazie remontu pomalowano w kolorach: biel i szarość. Uczniowie odnowili również drzwi przejściowe na holu, nadając im zupełnie nowy wygląd. Końcowym etapem było namalowanie loga szkoły, które postawiło „kropkę nad i” w całym remoncie. Teraz to już nie jest ten sam korytarz.  Jesteśmy z siebie dumni, że przyczyniliśmy się do nowego wizerunku szkoły.


Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna:    CKP – bezpłatnie
 

Nasze 25 zadanie.
Odnowa i wykonanie nagrobków osób bezdomnych i zapomnianych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w wykonaniu drewnianych konstrukcji oraz renowacji starych i zniszczonych nagrobków osób bezdomnych i zapomnianych. CBR-y bez problemów poradziły sobie z tym zadaniem. Najpierw powstała koncepcja takiej konstrukcji a później powoli rozpoczęto jej wykonywanie. Prace wymagały dużego zaangażowania i sprytu, gdyż najpierw należało z dostarczonych przez MOPS palet odzyskać drewno a następnie przeszlifować, dociąć i połączyć deski w odpowiednią konstrukcję. Na sam koniec wszystko zostało pomalowane. Efekt końcowy można zobaczyć na bełchatowskim cmentarzu lub w naszej fotorelacji.


Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez MOPS
Robocizna:    CKP – bezpłatnie 

Nasze 24 zadanie.
Naprawa i odmalowanie muru budynku przy ZSP w Zelowie

Stary, popękany mur budynku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie wymagał naprawy i odmalowania. Na całe zadanie mieliśmy mało czasu ze względu na zbliżający się Jubileusz 70-lecia Szkoły. Uczniowie klas budowlanych w ramach CBR-ów ruszyli z pomocą. Mur został bardzo dokładnie oczyszczony i naprawiony. Pozostało tylko pomalowanie… i tu młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą na temat malowania fasadowego. Bardzo długa ściana (prawie 40 m) pozwoliła naszym uczniom na zdobycie ogromnej praktyki w planowaniu, organizowaniu i już samym wykonaniu malowania zewnętrznego. To była dobra lekcja praktyki w warunkach jakie na co dzień panują na budowach. Praca wyszła idealnie a i z czasem się uporaliśmy :)

Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ZSP w Zelowie
Robocizna:  CKP – bezpłatnie


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego